Zdrowe jelita, czyli jak pozbyć się problemów trawiennych

0
1344
Problemy z jelitami

Problemy z układem trawiennym są wyjątkowo nieprzyjemne i powodują duży dyskomfort w życiu codziennym. Nieprawidłowa praca jelit to jednak nie tylko wstydliwy problem, ale i sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak.

Rola jelit w organizmie

Jelita kojarzą nam się przede wszystkim z trawieniem pokarmu, a ich praca głównie z codziennymi wizytami w toalecie. Odgrywają one jednak znacznie większą rolę niż tylko pozyskiwanie energii z żywności. Tak naprawdę nieprawidłowa praca jelit może negatywnie wpływać na cały organizm i wywoływać nie tylko wzdęcia, zaparcia czy bóle brzucha, ale i dolegliwości, które na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się z układem trawiennym. Zdrowe jelita to klucz do odporności organizmu, a ich choroby mogą wywoływać migreny, problemy skórne i przewlekły katar. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego może prowadzić także do obniżonego nastroju, a nawet depresji.

Dlaczego jelita nie funkcjonują prawidłowo?

Przyczyną problemów z jelitami najczęściej jest nieodpowiednia dieta. Wzdęcia, zaparcia czy biegunki mogą pojawić się jednak nawet przy bardzo zdrowym odżywianiu czy to z powodu alergii i nietolerancji pokarmowych, czy ze względu na poważne choroby jelit. Do każdego organizmu będzie więc pasowała inna dieta, a to, co odpowiada jednemu, może prowadzić do ogromnych problemów u drugiego. Częstą przyczyną kłopotów z trawieniem jest też picie zbyt małej ilości wody i siedzący tryb życia, który jest dodatkowo połączony z silnym stresem. Czasami jednak, nawet mimo bardzo zdrowego stylu życia, regularnego ruchu i spokoju ducha, dolegliwości trawienne nie mijają.

Jak się pozbyć problemów trawiennych?

Na rynku farmaceutycznym istnieje cała gama lekarstw i suplementów, które pomagają radzić sobie z dokuczliwymi problemami trawiennymi. Jak wybrać najlepszy preparat wspomagający pracę jelit? Najlepiej stawiać na produkty, które opierają się na naturalnych składnikach znanych z właściwości korzystnych dla naszego brzucha. Najważniejszy jest błonnik, którego źródłem może być na przykład łupina nasienna babki jajowatej. Aby preparat był skuteczny, niezbędne są także pożyteczne dla organizmu bakterie, które wspomagają prawidłową pracę jelit. Takie połączenie znajdziemy w Colon C, który dodatkowo zawiera cykorię wspierającą odchudzanie i utrzymującą prawidłowe stężenie cukru we krwi. Tego typu preparaty przydadzą się każdemu, kto chce pobudzić jelita do pracy, zadbać o naturalną florę bakteryjną, a dodatkowo mieć pod kontrolą masę ciała.

Zdrowe jelita to klucz do zdrowia

Rola jelit w prawidłowym działaniu ludzkiego organizmu jest zazwyczaj niedoceniana, a przecież to właśnie z brzucha bierze się większość naszych problemów zdrowotnych. Zdrowe jelita to droga do dobrego samopoczucia i płaskiego brzucha, więc warto zadbać o ich dobre funkcjonowanie.

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY