Zakwaszenie organizmu – czy to się leczy?

0
740
zakwaszenie organizmu

Nieodpowiedni styl życia oraz zła dieta mogą doprowadzić do wystąpienia nadwyżki kwasów, co z kolei może skutkować zakwaszeniem całego organizmu. Dolegliwość ta, choć często ignorowana ze względu na niepozorne objawy, może jednak wywołać w przyszłości poważne skutki. 

Przyczyny i skutki zakwaszenia organizmu

zakwaszenie objawyWarto zacząć od ustalenia, czym tak naprawdę jest zakwaszenie, co je powoduje i jakie są skutki. Główną przyczyną, która doprowadza do zakwaszenia organizmu, jest kumulowanie się kwasów w organizmie. W chwili gdy cierpimy na niedobór wapnia, potasu i magnezu nie jesteśmy w stanie zneutralizować oraz wydalić efektów ubocznych przemiany materii, którymi są w większości właśnie kwasy. W tym momencie dochodzi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a więc zakwaszenia. Mimo że objawy tej dolegliwości są niewielkie, skutki mogą być bardzo poważne – odbija się to nie tylko na kondycji skóry czy włosów, ale także w dużej mierze przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, nadwaga, a nawet schorzenia nowotworowe.

Jak zapobiec zakwaszeniu organizmu?

Aby wyeliminować zakwaszenie organizmu, warto w domu przeprowadzić samodzielnie „terapię odkwaszającą”, która jednocześnie zapobiega i leczy wspomnianą przypadłość. Najistotniejszym elementem, który wpływa na niewłaściwy poziom kwasów w organizmie jest niewłaściwa dieta. W chwili, gdy zdiagnozowano u nas zakwaszenie, pomocna będzie więc zmiana nawyków żywieniowych. Powinna ona przede wszystkim eliminować produkty przetworzone, jaja, sery, mięso oraz słodycze. Przydatne z pewnością będzie umiarkowane spożywanie napojów gazowanych, słodzonych, kawy, czarnej herbaty, a przede wszystkim alkoholu. Produkty te warto za to zastąpić kaszą jaglaną lub gryczaną, mlekiem, śmietaną i migdałami. Należy koniecznie pamiętać o spożywaniu warzyw w postaci cukinii, szpinaku, brokuł oraz owoców takich jak cytrusy, banany czy arbuzy.

odkwaszanie organizmuKolejnym krokiem, który ułatwi zniwelowanie skutków zakwaszenia organizmu, jest delikatne oczyszczanie jelit, które pomaga w pozbyciu się złogów przyczyniających się do powstawania owej przypadłości. Można również wykonać samodzielny masaż brzucha, który przyspieszy regenerację jelit lub masaż odkwaszający, który uwolni złogi odkładające się w tkance łącznej, a przy tym poprawi ukrwienie skóry.

Jedną z farmakologicznych metod, którą można zastosować w przypadku zakwaszenia organizmu jest proszek zasadowy, który został opracowany przez dr W. Auera. Pomaga on przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, neutralizując zbyt duże ilości kwasu. W jego skład wchodzi cynian wapnia, magnez, potas, węglowodan potasu, fosforan wapnia, selen oraz magnez. Oprócz swojego podstawowego zadania proszek zasadowy pomaga również w łagodzeniu zgagi, oczyszczeniu organizmu czy zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Prosty krok, jakim jest zmiana trybu życia, może pomóc w pozbyciu się zakwaszenia organizmu, które negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd i samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Ważnym jest, aby w odpowiednim czasie zauważyć objawy i podjąć właściwie działanie, które pomoże w wyleczeniu zakwaszenia.

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY