Szczotkowanie ciała na sucho – hit w pielęgnacji skóry

0
1639

W ostatnim czasie prawdziwym hitem stało się szczotkowanie ciała na sucho. Azjatycka metoda masażu z użyciem specjalistycznej szczotki bez wątpienia może przynieść nam wiele, pozytywnych efektów, dlatego dzisiaj więcej właśnie na ten temat.

 Szczotkowanie ciała na sucho

Zgłębiając się w temat szczotkowania ciała na sucho, warto jest zacząć od tego, jaka szczotka może się tutaj najlepiej nadać. Na rynku bez wątpienia znajdziemy bardzo dużo produktów polecanych właśnie do tego typu masażu, która jednak rzeczywiście się sprawdzi? Warto jest przede wszystkim pod uwagę brać te wykonane z naturalnego włosia, którego szorstkość powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, jak chociażby rodzaj skóry. Pamiętajmy, że każdorazowo należy ją wyczyścić po użyciu. Tu sprawdzi się zwyczajny szampon czy mydło – w ten sposób mamy gwarancję, że całość będzie nam służyć przez długi czas. Jak jednak przeprowadzić cały masaż? Zabieg warto jest wykonywać codziennie lub co dwa dni. W przypadku nóg zaczynamy od dołu i powoli zmierzamy ku górze, takie części ciała jak brzuch lepiej masować spokojnymi, okrężnymi ruchami.

Dlaczego warto szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała na sucho bez wątpienia niesie ze sobą wiele zalet. W skuteczny sposób ujędrnia skórę i pomaga pozbyć się cellulitu, a także zmniejsza obrzęki. Dzięki temu możemy także skutecznie poprawić krążenie i dotlenić skórę, ponieważ dochodzi do trwającego krótki okres czasu rozszerzenia porów. Metodę poleca się również osobom, które zmagają się z problemem wrastających włosków po depilacji. Między innymi dzięki poprawieniu krążenia limfy cała skóra wygląda na zdecydowanie zdrowszą i dużo bardziej odżywioną, ponieważ dodatkowo pozbywamy się warstwy martwego naskórka, a my mamy wrażenie, że nasza skóra jest bardziej gładka. Peeling “na sucho” świetnie sprawdzi się stosowany rano, pobudzając nas do działania. Będzie też dobrym pomysłem wieczorem, pomagając nam zrelaksować się po całym, ciężkim dniu!

Przeciwskazania do masaży suchą szczotką

Istnieją określone sytuacje, kiedy powinniśmy zrezygnować ze szczotkowania ciała na sucho. Wspomnieć możemy tutaj między innymi o występowaniu różnego rodzaju stanów zapalnych, otwartych ran czy pieprzyków, w szczególności tych mocno wypukłych. Dużą uwagę powinniśmy zachować także przy bliznach i rozstępach. Bardzo ważne jest, aby nie stosować szczotkowania w przypadku problemów z krzepliwością krwi. Wadą danej metody jest fakt, że na początku pojawić może się swędzenie oraz uczucie podrażnienia, w szczególności kiedy nasza skóra jest bardzo sucha – dlatego obowiązkowo musimy pamiętać o regularnym nawilżaniu całego ciała.

O modzie na szczotkowanie ciała w ostatnim czasie robi się coraz głośniej, dlatego właśnie warto jest zapoznać się z nią bliżej – jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie, które w wielu przypadkach będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

borbis
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY