Syrop z babki lancetowatej – poznaj jego działanie

0
1030
babka lancetowana

Babka lancetowata należy do ziół, które stosuje się już od tysięcy lat. Doceniana jest ona za liczne właściwości medyczne. Jakie dokładnie? Dowiedz się więcej o jej działaniu!

Babka lancetowata – właściwości

Zakłada się, że babka  lancetowata może być rośliną, która znana była już 4000 lat temu. Zasadniczo należy ona do bylin z rodzaju babkowatych i występuje na terenie całej Europy, stąd też tak duża jej popularność. Szukając okazów warto rozglądać się w okolicach łąk, pastwisk, polan, lecz również przydrożnych rowów. W medycynie ludowej posiadała ona bardzo szeroki wachlarz zastosowania. Używana była w przypadku kaszlu, zaparć czy też stanów zapalnych. Uważano, że nadaje się również do leczenia padaczki, wszelkiego rodzaju chorób oczu czy też problemów z układem trawiennym. Miała także łagodzić rany, dlatego wybierana była przy oparzeniach, mocniejszych zadrapaniach czy owrzodzeniach. Świeże liście babki lancetowatej są gorzkie, w związku z czym dużo osób najpierw je gotuje. Istnieje wiele metod stosowania wskazanej rośliny, jednak chyba najbardziej znany jest syrop z babki lancetowatej, który możemy zarówno kupić w aptece, lecz również przyrządzić sami w domu.

Działanie syropu z babki lancetowatej

Syrop z babki lancetowatej posiada bardzo wiele zalet. Najczęściej jest on stosowany w sytuacji wystąpienia przeziębienia czy też infekcji górnych dróg oddechowych. Świetnie łagodzi zarówno suchy jak i mokry kaszel, ze względu na fakt, że działa regenerująco na śluzówkę. Nie wiele osób zdaje sobie jednak sprawą, że specyfik  sprawdzi się również w przypadku wszelkiego rodzaju dolegliwości układu pokarmowego. Zmniejsza także gorączkę, dlatego każdy z nas powinien mieć go w szafce, szczególnie, że to naturalne lekarstwo jest naprawdę bezpieczne i nie wywołuje skutków ubocznych. Z pomocą przyjdzie nam w momencie, kiedy stracimy głos lub nie będziemy mogli pozbyć się uporczywej chrypki. Syrop posiada tak szerokie spektrum działania między innymi za sprawą cennych flawonoidów, lecz również potasu, cynku, fosforu czy wapnia.

Kto powinien stosować syrop z babki lancetowatej?

Syrop z babki lancetowatej oczywiście świetnie sprawdzi się, kiedy czujemy, że może zacząć doskwierać nam infekcja lub przeziębienie, lecz w poszczególnych wypadkach dobrze jest go brać również zapobiegawczo. Świetnie chronić będzie  nauczycieli, wykładowców czy inne osoby, które w swojej pracy muszą dużo operować głosem przed typową dla nich chorobą zawodową. Nada się także dla nałogowo palących papierosy, z tego względu, że pomaga się pozbyć lub też złagodzić kaszel palacza. Chociaż jest to środek, który należy do naprawdę bezpiecznych warto wspomnieć jest, kto powinien z niego zrezygnować. Tutaj przede wszystkim osoby, które uczulone są właśnie na babkę lancetowatą. Niewskazana jest dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Uważać powinniśmy też w przypadku dzieci do 12 roku życia.

Babka lancetowata  posiada naprawdę szerokie spektrum działania, dlatego bez wątpienia warto jest, aby przygotowany z niej syrop mieć zawsze pod ręką. Naturalne rozwiązania mogą przynieść naprawdę świetne efekty!

borbis

BRAK KOMENTARZY