Sprawdzone sposoby na piękne brwi i rzęsy

0
906
rzesy i brwi

Rzęsy i brwi to jedne z ważniejszych atrybutów kobiet – pierwsze nadają oczom tajemniczego i uwodzicielskiego wyrazu, drugie decydują o ładnej oprawie oczu i potrafią skorygować rysy twarzy. Z tego względu ważne jest, aby należycie o nie dbać. W artykule tym przedstawiamy triki, które mogą pomóc Ci w ich właściwej pielęgnacji.

Olejek rycynowy i arganowy

Przeciętny cykl “życia” rzęs trwa około trzech miesięcy. W przeciągu pierwszych 2-3 tygodni występuje faza wzrostu, później zaś włoski stopniowo kurczą się i wypadają. Dzięki stosowaniu naturalnych olejków – w szczególności arganowego i rycynowego – możliwe jest jednak przedłużenie pożądanego przez nas stanu. Zawarte w nich składniki aktywne stymulują bowiem cebulki włosków, zagęszczają je, regenerują oraz odbudowują ich strukturę. Dzięki tym właściwościom doskonale sprawdzą się również w pielęgnacji brwi sprawiając, że staną się one grube, bujne i atrakcyjne.

zmywanie makijazu oczuAplikacja naturalnych olejków jest prosta – możesz nałożyć je za pomocą palców lub – jeśli chcesz, aby czynność ta była bardziej precyzyjna – przy użyciu oczyszczonej szczoteczki po starym tuszu. Warto również zaznaczyć, że wybrany przez nas olejek nie powinien być zbyt rzadki, wtedy bowiem może spływać z rzęs do oka, jednocześnie podrażniając spojówkę.

Regularny i staranny demakijaż

Jednym z czynników, który przyczynia się do osłabienia i blaknięcia naszych rzęs jest ich codzienne tuszowanie. W związku z tym istotną rolę odgrywa tu regularny i staranny demakijaż. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu ważne jest jednak, aby stosować w tym celu wysokiej jakości produkty np. dostępne w aptece dermokosmetyki. Dobrym pomysłem jest też rezygnacja z makijażu w niektóre dni – przerwa ta pozwoli “odpocząć” rzęsom, dając im chwilę na regenerację.

Zdrowa dieta

Zbilansowana i zdrowa dieta to największy przyjaciel naszej urody. Reguła ta znajduje odzwierciedlenie również w przypadku dbania o rzęsy i brwi – do uzyskania ich dobrej kondycji niezbędne są witaminy z grupy B, cynk, żelazo oraz magnez. Składniki te znajdziesz np. mięsie, jajach ostrygach czy rybach. Pomocne w dostarczaniu mikroelementów są też jednak suplementy o wysokiej zawartości tych pierwiastków – nie zawsze bowiem jest możliwe zjedzenie wartościowego posiłku.

Serum

serum do rzesKosmetykiem, który pomoże nam uzyskać efekt oszałamiających brwi i rzęs jest serum – produkt o wysokiej zawartości składników aktywnych. Z uwagi na duże skondensowanie dobroczynnych elementów, jego działanie jest bardzo silne, a pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku użyciach. Najczęściej zawiera witaminę B12, keratynę, pantenol czy kwas hialuronowy. Substancje te korzystnie wpływają na wygląd brwi i rzęs – wydłużają włoski i uodpornieniają je na wypadanie.

Każda kobieta marzy o pięknych rzęsach i brwiach, które nadadzą jej kokieterii i uroku. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrodziejstwom współczesnej farmacji jest to osiągalne dla każdej z nas – nawet jeśli matka natura postanowiła inaczej 😉

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY