Sok z granatu – jakie ma właściwości prozdrowotne?

0
1191
granat

Granat jest niesamowicie smacznym owocem, który zdecydowanie powinien zagościć w diecie na stałe. Dlaczego? Ponieważ posiada wiele cennych właściwości, które pozytywnie wpływają dosłownie na cały organizm!

Sok z granatu a właściwości prozdrowotne

O dobroczynnych właściwościach granatu mówili już starożytni Sumerzy. Granat jest owocem, który w wielu kulturach jest bowiem uznawany za źródło witalności i płodności. Zawiera ogrom witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – na wyróżnienie zasługują tutaj przede wszystkim te z grupy C, E oraz B5. Ale jakie jeszcze substancje w składzie tego napoju warto wyróżnić?

  • Magnez – pierwiastek uczestniczący w ponad trzystu procesach biochemicznych organizmu. To dzięki niemu praca układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego jest możliwa.
  • Fosfor – mikroelement niezbędny do funkcjonowania komórek.
  • Potas – jeden z głównych elektrolitów występujących w komórkach. Odpowiada między innymi za przekazywanie impulsów elektrycznych między komórkami.
  • Flawonoidy – naturalne związki bioaktywne, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Dlaczego warto pić sok z granatu?

Ale z czym tak naprawdę wiąże się występowanie wyżej wymienionych substancji? Sok z granatu ma dzięki nim przede wszystkim właściwości odmładzające, ponieważ regeneruje skórę oraz poprawia jej ukrwienie i koloryt. Jest też niesamowicie pomocny przy problemach intymnych – u niektórych kobiet łagodzi stany napięcia przedmiesiączkowego oraz objawy menopauzy, a u mężczyzn – przeciwdziała problemom z erekcją. Napój z granata ma również pozytywny wpływ na zdrowie ogólne: obniża ciśnienie krwi, utrzymuje cholesterol na prawidłowym poziomie oraz ogranicza postęp choroby Alzheimera. Nie sposób nie wspomnieć także o hamowaniu namnażania się komórek nowotworowych piersi i prostaty.

To musisz wiedzieć!

Wiele osób pewnie zadaje sobie teraz pytanie, czy sok z granatu jest lepszy niż sam owoc. Odpowiedź brzmi tak – oczywiście pod warunkiem, że jest to czysty, stuprocentowy napój. Płyn zdecydowanie łatwiej się przyswaja, a ponadto nie jest się zmuszonym do uciążliwego wydobywania kulek z wnętrza. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład i smak soku – musi być delikatnie cierpki, a zawartość polifenoli powinna się plasować w granicach 250 mg na 10 ml. Świetną propozycją jest napój Ekamedica sprzedawany w wygodnych, litrowych butelkach. Zalecane dzienne spożycie soku nie jest precyzyjnie określone, ale ze względu na przeciętne dzienne zapotrzebowanie polifenoli, producent zaleca wypijanie 50 ml dziennie (2×25 ml przed posiłkami). Płyn z reguły nie powinien być szkodliwy, ale nie jest polecany dla osób cierpiących z powodu chorób układu pokarmowego.

Jak widać, sok z granatu to płyn o bardzo dużej ilości pozytywnych właściwości – jego działanie powinno zachęcić osoby niemal w każdym wieku. Spożywanie takiego naturalnego suplementu to sama przyjemność – poza pozytywnym wpływem na organizm, jest przede wszystkim bardzo smaczny!

borbis

BRAK KOMENTARZY