Orzechy włoskie – niedoceniany eliksir zdrowia

0
753
orzechy-wloskie

Dietetycy są zgodni: orzechy włoskie są wysokoenergetyczne. Ich garść zawiera prawie tyle kalorii, co pączek z marmoladą. Mimo to, warto włączyć je do codziennej diety i jeść dla zdrowia, ze względu na właściwości, które poprawiają funkcjonowanie organizmu. Jakie korzyści może przynieść regularne spożywanie orzechów włoskich? Przede wszystkim wzmacniają system nerwowy i usprawniają pracę mózgu, mają zbawienny wpływ na urodę, a szczególnie poleca się je kobietom w ciąży. Sprawdź dlaczego!

Orzechy włoskie wzmacniają system nerwowy i usprawniają pracę mózgu

Orzechy zawierają kwas lanolinowy, foliowy i magnez. Oprócz tego w ich składzie można znaleźć kwasy omega-3 będące jednym z budulców nowych komórek mózgowych. Właśnie te substancje usprawniają działanie układu nerwowego i wpływają korzystnie na pracę mózgu. Wspomniane właściwości orzechów włoskich mają zbawienny wpływ na codzienne funkcjonowanie osób nadpobudliwych, zestresowanych, przemęczonych, mających kłopoty ze snem oraz pracujących umysłowo.

Orzechy włoskie – wpływ na urodę

Oprócz tego, że orzechy usprawniają wewnętrzne procesy zachodzące w organizmie, mają również wpływ na to, co zewnętrzne, czyli urodę. Już po kilku tygodniach regularnego ich spożywania można dostrzec poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci, które stają się mocniejsze oraz bardziej odporne na urazy. Warto zakupić również olej tłoczony z orzechów włoskich i regularnie wcierać go we włosy. Sprawi to, że staną się bardziej elastyczne, a także lśniące. Jak widać orzechy nie tylko na zdrowie, ale i na urodę!

Orzechy włoskie w ciąży

Dzięki obecności kwasu foliowego, dobroczynnych kwasów omega-3 i omega-6, a także licznych składników mineralnych, orzechy włoskie poleca się przyszłym mamom jako naturalną formę suplementacji. Wspomniane właściwości zawarte w orzechach wspierają płód w poszczególnych etapach ciąży. Szczególnie ważną rolę odgrywa kwas foliowy, który przyczynia się do rozwoju kręgosłupa i mózgu.

Jak widać, warto spożywać orzechy włoskie na zdrowie ze względu na ich właściwości. Szczególnie powinni pamiętać o nich studenci i uczniowie, osoby z chorobami układu nerwowego oraz kobiety w ciąży. Należy jednak pamiętać o wysokiej zawartości kalorii w orzechach i dobrać ilość odpowiednią do zapotrzebowania kalorycznego. Ważne też, by przechowywać je w chłodnym i ciemnym miejscu. Jedzmy orzechy na zdrowie!

borbis

BRAK KOMENTARZY