Najczęstsze przyczyny suchych dłoni

0
1150
pielęgnacja dłoni

Suche dłonie są problemem, który towarzyszy wielu osobom. Przyczyny kłopotów mogą być różne: odnoszą się one zarówno do naszego stanu zdrowia, jak i czynników zewnętrznych. Jak sobie z nimi radzić?

Suche dłonie – przyczyny

Przyczyny suchych dłoni mogą być naprawdę różne. Najczęściej winą obarcza się tutaj różnego rodzaju detergenty, szczególnie te najsilniejsze, czy też w ostatnim czasie środki do dezynfekcji. Często problematyczne są chociażby płyny do mycia naczyń, okien czy powierzchni płaskich – dlatego, żeby chronić nasze ręce warto jest stawiać na dobrej jakości produkty z jak najbardziej naturalnym składem, które dodatkowo posiadają właściwości pielęgnacyjne. Często nieprzyjemny efekt potęgują rękawice gumowe, które zamiast zabezpieczać jeszcze bardziej uszkadzają skórę. Kolejną kwestią jest zła woda. Negatywnie oddziaływać na dłonie może zarówno “twardy” płyn, lecz także uzdatniony, zbyt gorący. Suche ręce wśród wielu osób stanowią dolegliwość sezonową, która wiąże się z nieprawidłową ochroną, kiedy na dworze panują mrozy. Jednak źródeł problemu powinniśmy doszukiwać się też w sprawach zdrowotnych. Możemy tutaj wskazać takie czynniki, jak brak dostatecznej ilości witaminy A, E i C lub też choroby skórne, na przykład AZS.

Domowe spa dla dłoni

Konieczne jest, aby o dłonie dbać w odpowiedni sposób, dzięki czemu możemy zapobiec wszelkim dolegliwościom związanym z ich przesuszaniem czy też zminimalizować ryzyko negatywnego oddziaływania wszelkich czynników zewnętrznych. Konieczne jest tutaj chociażby nawodnienie się od wewnątrz. Picie dwóch litrów wody dziennie pomoże nam utrzymać skórę w naprawdę dobrej kondycji, dzięki czemu stanie się ona znacznie mniej podatna na wszelkie uszkodzenia. Żeby odżywić ręce powinniśmy koniecznie wykąpać je w oliwie z oliwek. W celu uzyskania lepszego efektu możemy ubrać potem grube, bawełniane rękawice na chociaż kilkanaście minut. Świetnie sprawdzi się także na złuszczający martwy naskórek peeling, jaki warto wykonać w myśl zasady zero waste z fusów po kawie – nie używajmy go jednak na dłonie, na jakich zauważalne są rany, na przykład popękania.

Krem do suchych dłoni

Kosmetykiem, który musi towarzyszyć nam przez cały rok, niezależnie od wieku czy płci jest właśnie krem do rąk. Warto jednak wiedzieć, co brać pod uwagę wybierając dobrej jakości produkt. Tutaj bez wątpienia powinniśmy czytać etykiety. Jednym z najpopularniejszych składników jest gliceryna, jaka wnika w najgłębsze warstwy skóry. Dobrze jeśli specyfik będzie posiadał również wazelinę lub parafinę. Zrezygnujmy z kremów, które mają w składzie wodę. Świetnie sprawdzą się również produkty naturalne, na przykład z olejem konopnym. Pod uwagę warto jest wziąć Avene Cold Cream Krem do rąk 50 ml. Daje on natychmiastowy efekt ukojenia i świetnie sprawdza się do podrażnionych dłoni. Dodatkowo wygodne opakowania sprawia, że możemy go mieć cały czas przy sobie.

Pamiętajmy, że odpowiednie pielęgnacja dłoni jest ważna przez cały rok! Na szczęście jednak nie jest ona trudna, dzięki czemu w razie pojawienia się ewentualnych problemów z łatwością jesteśmy w stanie je pokonać!

borbis

BRAK KOMENTARZY