Lato – nie przegap okazji do ruchu na świeżym powietrzu!

0
780
sport latem

Lato to wspaniały okres sprzyjający wypoczynkowi oraz aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Słoneczna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak najwięcej przebywać na zewnątrz – jedną z ciekawych propozycji, którą możesz wykorzystać podczas urlopu jest uprawianie sportów. Sprawdź, jakie formy rekreacji ruchowej są idealne na tę porę roku.

Pływanie

Idealnym miejscem do wypoczynku latem jest plaża nad jeziorem, morzem lub otwarty basen – nic bowiem nie przynosi tak dużej ulgi podczas upalnych dni jak kąpiel w chłodnej wodzie. Warto jednak podkreślić, że do osiągnięcia prawdziwego wytchnienia niezbędne jest podjęcie wysiłku fizycznego na przykład pływania, ponieważ tylko ono pozwoli w maksymalnym stopniu odprężyć się oraz zapomnieć o codziennych troskach. Należy jednak dodać, że ta dyscyplina sportu oprócz kojącego działania na psychikę, wywiera również bardzo pozytywny wpływ na zdrowie – z uwagi na zwiększony opór wywierany przez wodę jest ona świetnym treningiem kondycyjnym poprawiającym ogólną wydolność organizmu oraz sprzyjającym redukcji tkanki tłuszczowej. Co więcej, jako że wzmacnia mięśnie pleców oraz doskonale rozluźnia, szczególnie zalecana jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa lub borykającym się z problemami ze snem.

Spacer

spacer dla zdrowiaSpacery latem są doskonałą opcją rekomendowaną wszystkim lubiącym łączyć przyjemne z pożytecznym. Poprzez chodzenie uwalniamy bowiem skupione w nas negatywne emocje oraz stres, dzięki czemu stajemy się spokojniejsi i zrelaksowani. Maszerując dbamy również o stan zdrowia fizycznego – oprócz ogólnej poprawy kondycji spowodowanej podjęciem wysiłku, spacerowanie zapewnia ruchomość stawów pobudzając znajdującą się w nich chrząstkę. Aktywność ta, na przykład w przeciwieństwie do biegania, nadmiernie ich nie obciąża, dzięki czemu mogą wykonywać ją również osoby zmagające się z bólami stawów. Bardziej zaawansowaną formą spacerowania jest nordic walking, polega on na chodzeniu przy pomocy kijków przez co wzmacniane są tu nie tylko mięśnie kończyn dolnych, ale również górnych partii tułowia.

Jazda na rowerze

Wakacje to czas sprzyjający organizowaniu wycieczek, a co za tym idzie poznawaniu nowych, ciekawych miejsc. Dobrą alternatywą dla tradycyjnego środka transportu, którym możesz dotrzeć do wyznaczonego celu jest rower, szczególnie że jazda na nim jest zarówno relaksująca, jak i przynosi niesamowite korzyści dla zdrowia. Tak jak każdy sport poprawia wydolność organizmu, jednak co ważniejsze, przyczynia się do zwiększenia sprawności stawów. Podczas pedałowania we wnętrzu chrząstki stawowej wydziela się bowiem maź odpowiedzialna za amortyzację, tym samym zapewniając brak bólu podczas ruchu kończyn. Jazda na rowerze to zatem doskonała droga do osiągnięcia wspaniałej sylwetki, kondycji oraz dobrego samopoczucia.

Co gry po wysiłku odczuwamy ból?

Wysiłek fizyczny przynosi wymierne korzyści dla zdrowia oraz psychiki, czasami jednak nieprzyzwyczajony do ruchu organizm reaguje bólem po treningu. Co robić w tej sytuacji? Najlepszym sposobem, aby pozbyć się fizycznego przemęczenia jest zastosowanie specjalnych maści o właściwościach rozgrzewających, regenerujących lub przeciwbólowych. Szybko i skutecznie koją one ból oraz pomagają uporać się z innymi dolegliwościami związanymi uprawianiem wakacyjnych sportów.

bol sportKolejnym z problemów wynikających z aktywności fizycznej jest również możliwość pojawienia się obrzęku. W razie wystąpienia tego typu dolegliwości zalecane jest, aby obolałe miejsce posmarować maścią na stłuczenia, która ze względu na swój skład doskonale poradzi sobie z tym niekomfortowym odczuciem. Warto dodać, że korzystne dla regeneracji mięśni jest również przyjmowanie suplementów bogatych w magnez, ponieważ pierwiastek ten pozwala zredukować stopień uszkodzenia włókien. Produktem przydatnym w zapobieganiu uszkodzeniom ciała są też opaski na przykład zakładane na nadgarstek, które świetnie stabilizują go oraz minimalizują ryzyko skręceń.

Sport to zdrowie – stwierdzenie to zawiera w sobie sto procent prawdy, dlatego też warto wykorzystać słoneczną pogodę oraz podjąć aktywność fizyczną wykonywaną na świeżym powietrzu. Zapewni ona niesamowity relaks, wprawi w dobry nastrój oraz co najważniejsze pozytywnie wpłynie na Twój organizm.

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY