Jak zwolnić proces starzenia się skóry?

0
67
zwolnienie procesu starzenia się skóry

Starzenie się jest naturalnym procesem biologicznym, który dotyka każdego człowieka. Jednak odpowiednia pielęgnacja skóry połączona z prowadzeniem zdrowego stylu życia jest w stanie sprawić, że jego pierwsze oznaki będą pojawiać się znacznie później. Na co koniecznie musimy zwracać uwagę, aby jak najdłużej zachować młody wygląd?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Wiele młodych kobiet jest przekonanych, że kwestie związane ze starzeniem się skóry twarzy i dekoltu ich jeszcze nie dotyczą, dlatego zazwyczaj nie podejmują żadnych kroków, aby zapobiegać temu procesowi. Niestety, często pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już nawet około 25. roku życia. Właśnie wtedy komórki, których zadaniem jest wydzielanie kwasu hialuronowego, kolagenu czy elastyny powoli słabną i zmniejsza się ich efektywność, co w końcu prowadzi do zmian w strukturze naszej skóry. Zauważalne jest to poprzez pojawienie się pierwszych zmarszczek, utratę jędrności, plamy na twarzy i dekolcie czy utratę blasku i przesuszenie. Dlatego, już młode osoby, w okolicach 25 – 30 lat powinny stosować pierwsze kosmetyki o delikatnych właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Nawodnienie – kluczowe w pielęgnacji skóry

Odpowiednie nawodnienie skutecznie będzie opóźniać procesy starzenia, na które przesuszona skóra jest znacznie bardziej wrażliwsza. Przede wszystkim, musimy pamiętać o piciu codziennie zalecanej ilości płynów. Podstawą pielęgnacji powinien być dopasowany krem nawilżających, bez znaczenia czy nasza cera zalicza się do tłustej, suchej, czy mieszanej. Świetnie sprawdzić może się chociażby Dermedic Hydrain 2 o naturalnym składzie, który zatrzymuje cząsteczki wody i łagodzi podrażnienia. Poza tym warto jest zadbać o wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których się znajdujemy. Pomoże nam w tym elektryczny nawilżacz, lecz również zielone rośliny doniczkowe! Odwadnianiu się skóry sprzyja także wystawianie jej na działanie szkodliwych promieni UV. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie tylko latem używać kremów z filtrem, lecz przez cały rok – również zimą! Pamiętajmy o tym, aby w wyjątkowo słoneczne dni nie wystawiać się bezpośrednio na działanie promieni słonecznych – najlepiej w ogóle zrezygnować z opalania.

Styl życia, a spowolnienie procesu starzenia się skóry

Ogromny wpływ na wygląd skóry ma prowadzony przez nas tryb życia. Dużą rolę odgrywa tutaj odżywianie – jedzmy zdrowo, pamiętajmy o warzywach i owocach, w miarę możliwości zrezygnujmy ze spożywania tłustych rzeczy czy cukrów. Pomocna może być również suplementacja witaminami, jednak pamiętajmy, że nie zastąpi nam ona zróżnicowanej diety. Warto jest tutaj zwrócić uwagę na SOLGAR Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie wspomagający, między innymi wytwarzanie potrzebnego kolagenu. Na sprężystość naszej skóry wpływa także palenie tytoniu. Zawarte toksyny zwiększają produkcję wolnych rodników, a także pozbawiają ją elastyczności. Zabójcom młodego wyglądu jest też stres, sprawiający, że nasza twarz częściej się napina. Niestety wiemy, że sytuacji stresogennych nie jesteśmy w stanie uniknąć, dlatego warto jest stosować różne techniki relaksacyjne czy rozluźniający masaż twarzy.

Na proces starzenia się skóry wpływ ma bardzo wiele czynników, dlatego musimy pamiętać, przede wszystkim aby odpowiednio dbać o siebie stosując świadomą pielęgnację oraz prowadząc zdrowy tryb życia!

borbis

BRAK KOMENTARZY