Farmaceuta radzi – ból gardła

0
3261
bolgardla

Na ból gardła przydać się mogą: tabletki doustne i preparaty musujące często o złożonym składzie. Działają przeciwbólowo i czasami przeciwzapalnie, ale oddziałują na cały organizm, co nie zawsze jest wskazane, w szczególności u kobiet w ciąży i u innych przyjmujących sporo leków.

Tabletki i pastylki do ssania są najpopularniejszymi formami leków na gardło, zapewniają optymalne i długie uwalnianie i powlekanie gardła składnikami czynnymi. Plejada preparatów robi wrażenie i znajdzie się coś dla każdego. Mogą działać na wirusy, bakterie, grzyby, są znieczulające, przeciwzapalne i przeciwbólowe, odkażające, powlekające i wiele, wiele innych.

Płyny do płukania gardła mogą świetnie się sprawdzić przy naprawdę silnym bólu, czas działania substancji czynnej jest co prawda krótszy niż pastylki, ale zwiększona ilość substancji leczniczej robi swoje. Świetnie się sprawdzają te z diklofenakiem lub z benzydaminą. Wspomagająco może być także szałwia do płukania lub jej koncentraty. Inną opcją są płyny do opryskiwania. Mają one specjalną rurkę, dzięki której można trafić idealnie w źródło bólu, w szczególności gdy znajduje się na tylnej ścianie gardła. Jest to świetne rozwiązanie, gdy gardło nas boli w nocy. Wystarczy zaaplikować aerozol i iść bezpiecznie spać, pastylką zawsze możemy się zakrztusić.

Pamiętajmy, by po aplikacji preparatów na gardło nie pić i nie jeść przez co najmniej 30 min. Nie usuniemy wtedy substancji czynnych z błon śluzowych. Warto także łączyć preparaty o różnym mechanizmie działania i o różnej formie przyjmowania. Pamiętajmy, że bardzo silne preparaty często mogą doprowadzić do nadmiernego wysuszenia gardła, więc by tego uniknąć, skonsultuj się z farmaceutą, doradzi, jaki zastosować preparat łagodzący i powlekający gardło.

Zapoznanie się z objawami infekcji i procesem jej ewolucji pozwoli farmaceucie poprawnie ustalić przyczynę infekcji, dzięki czemu lepiej doradzi odpowiednie preparaty w jak najwygodniejszej formie. Oprócz wygody będziemy mieli zapewnioną najwyższą skuteczność, co sprawi, że ból oraz dyskomfort znikną.

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY