E-recepty: krok po kroku

0
881
recepty internetowe

E-recepta to system, który zdecydowanie  usprawnia zakup leków. Ta nowoczesna metoda stanowi duże ułatwienie zarówno dla lekarzy, farmaceutów jak i samych pacjentów. Dowiedz się, jak z niej skorzystać.

Czym jest e-recepta?

E-recepta to elektroniczny dokument, który zastępuje tradycyjne, wystawiane przez lekarzy recepty. Zamiast standardowego, wypisanego druczka otrzymujemy smsa lub też maila, gdzie znajdziemy czterocyfrowy kod, który podamy w aptece, żeby wykupić leki. Nie straszne już są nieczytelnie wypisane przez lekarzy “kwitki”, przez jakie często mogą pojawić się problemy ze znalezieniem wskazanego przez specjalistę specyfiku. Jednak, żeby móc skorzystać ze wskazanej, mobilnej formy musimy  ustawić odpowiednią opcję za pośrednictwem naszego konta pacjenta. Po zalogowaniu się w zakładce “moje dane” trzeba wpisać adres e-mail lub numer telefonu, na jaki informacje o zapisanych lekach mają przyjść i praktycznie wszystko jest już gotowe! Czy to, że nie skonfigurowałem konta pacjenta oznacza, że nie otrzymam recepty? Oczywiście, że nie! System cały czas działa, a osoby, które nie używają wskazanej formy otrzymują od lekarza wydrukowaną e-receptę, na której znajdują się nazwy leków, indywidualny kod kreskowy do każdego specyfiku oraz kod zbiorczy, specjalny pin dostępowy, dane pacjenta a także lekarza.

Realizacja e-recepty

Informacje na temat specyfików, jakie zalecił nam lekarz zapisane są w systemie, dzięki czemu wszystko wyświetla się farmaceucie bez najmniejszego problemy. Jak dokładnie zrealizować e-receptę? Wystarczy, że w aptece podamy czterocyfrowy pin lub też damy kod do zeskanowania. Możemy wykorzystać do tego urządzenie mobilne lub też dokument wydrukować sami w domu. Oczywiście, jeśli z różnych względów mamy z tym problem, na przykład przez awarię sprzętu czasie wizyty poprośmy lekarza o to, aby tak jak wcześniej wydał nam wydruk z kodem. Jak już wspomnieliśmy dane rozwiązanie minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnej pomyłki, problemów związanych z brakiem pieczątki czy innych tego typu sytuacji.

Dlaczego warto?

Powodów, dla których warto jest korzystać z e-recepty jest wiele. Najprostszym jest po prostu oszczędność papieru, a co za tym idzie ochrona środowiska. Nie musimy także obawiać się, że zgubimy dokument, ponieważ wszystko mamy na poczcie lub w smsie! Dużym atutem jest również fakt, że łatwiej jest wykupić pojedyncze leki w osobnych aptekach, bez konieczności tak zwanego “dzielenia” recept czy robienia ich odpisów. Całość jest bardzo wygodna, a także skraca zdecydowanie czas zakupu. Zaletą całego systemu jest również fakt, że praktycznie eliminuje dawniej bardzo popularny problem, jakim jest podrabianie recept.

E-recepta to rozwiązanie praktyczne i wygodne! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś skonfiguruj swoje konto pacjenta i otrzymuj recepty w wersji mobilnej!

borbis

BRAK KOMENTARZY