Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

0
1299
dermokosmetyki

To, że na co dzień wystawiamy skórę na działanie czynników atmosferycznych, a także szkodliwych substancji zawartych w zanieczyszczonym powietrzu powoduje, że coraz częściej mamy do czynienia z substancjami wywołującymi alergie oraz choroby skóry. Właśnie dlatego wiele osób szuka preparatów działających kompleksowo – należą do nich dermokosmetyki, które można nabyć przede wszystkim w aptekach. Sprawdź, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem. 

Co to są dermokosmetyki?

Nazywane są także kosmetykami dermatologicznymi lub aptecznymi i powstają pod kontrolą dermatologów, kosmetologów i chemików – to produkty z pogranicza kosmetologii i medycyny. Co istotne, mają działanie nie tylko kosmetyczne, ale przede wszystkim lecznicze, co odróżnia je od zwykłych kosmetyków. Ich zastosowanie pozwala na kompleksową pielęgnację, ponieważ regenerują, nawilżają, chronią przed czynnikami zewnętrznymi, a także opóźniają procesy starzenia. Ich działanie jest bliskie preparatom medycznym, jednak nieco łagodniejsze. Z uwagi na hipoalergiczność są bezpieczne nawet dla osób, które borykają się z problemami skórnymi.

Co znajduje się w ich składzie?

Skład dermokosmetyków jest bardzo starannie dobierany. Nie znajdziesz tu przypadkowych barwników, konserwantów czy substancji zapachowych. Podstawą składu tych preparatów są wody termalne, bogate w żelazo, mangan czy cynk. Oprócz tego w składzie dermokosmetyków można znaleźć witaminy – A, C i E, alfahydrokwasy działające złuszczająco i zwalczające trądzik oraz przebarwienia, a także kwas hialuronowy gwarantujący gładką i jędrną skórę. Są tam także lipidy, których zadaniem jest odbudowa bariery ochronnej skóry. Co istotne, dermokosmetyki przed wprowadzeniem na rynek są wielokrotnie testowane, aby mieć pewność, że to produkty w pełni bezpieczne dla konsumentów.

Dla kogo są przeznaczone?

Ten rodzaj kosmetyków jest szczególnie polecany osobom borykającym się z różnego rodzaju problemami skórnymi, takimi jak trądzik, cera naczynkowa, przebarwienia pigmentacyjne, atopowe zapalenie skóry, fotoalergia czy łuszczyca. Doskonale sprawdzą się również w przypadku skóry nadwrażliwej i przesuszonej. Regularne stosowanie tych preparatów pozwala na zwalczenie wszelkich niedoskonałości.

Jakie mają zalety?

Z uwagi na minimalną ilość konserwantów i brak substancji barwiących czy zapachowych, dermokosmetyki nie wywołują alergii, nie wychodzą również w reakcję z perfumami czy kosmetykami kolorowymi. Są tworzone ze starannością, tak jak leki – dzięki temu są w pełni bezpieczne i można je stosować już od pierwszych dni życia. Zawarte w dermokosmetykach  bogactwo witamin oraz szeroki zakres działania z kolei sprawiają, że znajdują zastosowanie w leczeniu najróżniejszych niedoskonałości in problemów skórnych.

Badania pokazują, że zapotrzebowanie na dermokosmetyki cały czas rośnie, bowiem właśnie tego typu preparaty okazują się odpowiedzią na problemy dermatologiczne wielu osób. Należy jednak pamiętać, że przed ich użyciem, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże w dobraniu właściwego kosmetyku.

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY