Atopia – skóra sucha i wrażliwa

0
1059
skora-atopowa

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest bardzo częstym stanem zapalnym skóry. Objawia się w postaci czerwonych, czasem sączących się lub łuszczących plam, powodujących bardzo silne swędzenie. Wyprysk może pojawić się już w pierwszych miesiącach życia i często mija w okresie dzieciństwa.

Ochronny film hydrolipidowy w skórze suchej i atopowej ulega uszkodzeniu i sprawia, że skórze brakuje wody i lipidów. Wtedy skóra nieprzyjemnie swędzi, zwłaszcza gdy jest zimno lub podczas używania zbyt agresywnych środków do higieny lub pielęgnacji. Wysuszenie pogłębia się wraz z wiekiem, szczególnie na rękach i nogach. Skóra potrzebuje wtedy pilnie nawilżenia i odżywienia.

Pierwsza pomoc dla wrażliwej skóry to przede wszystkim bardzo delikatne oczyszczenie, czyli kąpiele w wannie lub pod prysznicem w temperaturze 32 lub 33°C, nietrwające dłużej niż 10 minut, przy użyciu emoliencyjnych produktów bez dodatku mydła. Niezbędna jest również pielęgnacja nawilżająca na bazie emolientów, która ma za zadanie wzmocnić naskórek, pomagając ograniczyć przenikanie zewnętrznych alergenów oraz zmniejszyć częstotliwość zaostrzeń choroby.

atopia1Laboratoria Dermatologiczne A-DERMA stworzyły w tym celu linię EXOMEGA, która nawilża skórę, łagodzi istniejące podrażnienia i zapobiega powstawaniu nowych, posiada właściwości kojące i odżywcze. Redukuje świąd skóry. Emolienty EXOMEGA przeznaczone są zarówno dla niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

Dwa opatentowane, innowacyjne składniki aktywne, ekstrakt z młodych pędów owsa Rhealba® oraz Filaxérine®, zmniejszają podrażnienia i przywracają barierę ochronną skóry, dzięki czemu skóra jest mniej podrażniona i bardziej nawilżona, a odczucie swędzenia jest wyraźnie zmniejszone.

Bardzo delikatne oczyszczenie skóry zapewnią:

A-DERMA EXOMEGA

Olejek oczyszczająco-zmiękczający pod prysznic, którego znakomicie pieniąca się, niezawierająca mydła formuła nadaje aksamitną gładkość wysuszonej skórze. Pojemność 200 oraz 500 ml.

A-DERMA EXOMEGA

Żel oczyszczająco-zmiękczający pod prysznic. Nie zawiera mydła, nie narusza płaszcza hydrolipidowego i przywraca naturalną miękkość skóry. Pojemność 500 ml.

Bardzo czułe nawilżenie to:

A-DERMA EXOMEGA

Balsam nawilżająco-zmiękczający o bardzo bogatej konsystencji, głęboko odżywia suchą skórę, nie klejąc się do ubrań. Sprawia, że swędzenie związane z suchością skóry ustępuje, a skóra jest długotrwale nawilżona. Pielęgnacja przywraca poczucie komfortu nawet zimową porą. Pojemność 400 ml.

A-DERMA EXOMEGA D.E.F.I

Krem nawilżająco-zmiękczający o aksamitnej konsystencji, łagodzi podrażnienia, przywraca barierę ochronną skóry i otacza skórę miękkością i komfortem. Pojemność 200 ml.

exomega

atopia2

hiperpharm

BRAK KOMENTARZY